Vzdělávací kurz neurozobrazování v Brně

Milí Hubramáci,

již tradičně pořádáme v Brně vzdělávací kurzy/wokrshopy zaměřené na neurozobrazování (a zejména fMRI) a určené především pro PhD i magisterské studenty či obecně výzkumníky a klinické lékaře, kteří se s metodami chtějí seznámit. Letos se vzdělávací kurz pod názvem "NeuroImaging - Mapping the function and structure of brain" koná ve dnech 14.-16. listopadu a to tradičně v budově CEITEC MU (budova A35 univerzitního kampusu MU, Kamenice 5, Brno, vstup z ulice Studentská). Kurz je bez poplatků, ale je nutná registrace na adrese https://www.ceitec.eu/educational-course-neuroimaging-mapping-the-function-and-structure-of-brain/t3212

, kde můžete i nalézt průběžně aktualizované informace a předběžný program. Kurz je v angličtině a mimo kolegů z Laboratoře multimodálního a funkčního zobrazování se na něm podílí i další externí kolegové.

I když je vzdělávací kurz určen zejména pro začátečníky a snažíme se tedy pokrýt základní principy jednotlivých metod, snažíme se každoročně zařazovat některé novinky a upozorňovat i na zajímavá pokročilejší témata, která s funkčním a strukturním mapováním mozku souvisí. Letos se části o animálním MRI ujmou kolegové z Vídeňského pracoviště preklinického zobrazování a budou zmíněna specifika měření a zpracování fMRI dat u myší. Představíme také některé inovativní možnosti MR zobrazování, např. real-time fMRI neurofeedback.

Srdečně zvou pořadatelé.